הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
טיפול בכאבי גב: 15 תרופות לכאבי גב


מאת:  Kathy Wong, About.com guide

כמעט לכל אחד יש כאב גב בנקודה מסויימת בחייו. כאב גב הוא ההפרעה הנוירולוגית השניה בשכיחותה – רק כאבי ראש שכיחים יותר.

אם יש לך כאב גב, הצעד הראשון הוא להיבדק כראוי על-ידי הרופא שלך. לכאבי גב יש הרבה סיבות, החל ממתיחת שרירים ועד מצבים חמורים יותר כגון פריצת דיסק, היצרות תעלת עמוד השידרה (spinal stenosis), ספונדילוליסטזיס (spondylolisthesis), אוסטיאופורוזיס (דלדול העצם כתוצאה מבריחת סידן), או גידול, כך שזה חשוב למצוא מה גורם לכאבי הגב.


     חזרה ל->

טיפול בכאבי גב: 15 תרופות לכאבי גב


1)אקופונקטורה (דיקור סיני)


כיצד עובדת האקופונקטורה? לפי הרפואה הסינית המסורתית, כאבים נובעים  מאנרגיה חסומה לאורך נתיבי אנרגיה של הגוף, אשר משוחררים מחסימתם כאשר מחטי הדיקור מוכנסות לאורך נתיבים בלתי נראים אלה.

הסבר מדעי הוא שהדיקור הסיני משחרר אופיואידים - משככי כאבים טבעיים, שולח אותות שמרגיעים את מערכת העצבים הסימפטתית, ומשחרר נוירוכימיקלים והורמונים.
 
2) קרם קפסאיצין (capsaicin)

אף שאולי לא שמעת קודם לכן על קפסאיצין, הרי שאם אכלת אי פעם פלפל צ`ילי אדום חריף וחשת שהפה שלך נשרף, אתה יודע בדיוק מה שקפסאיצין עושה. קפסאיצין הוא החומר הפעיל בפלפלים אדומים חריפים.

נמצא שכאשר שמים אותו על העור, הוא מכלה את החומר הנוירוכימי P-a שמעביר כאב, ובכך נגרם אפקט של שיכוך כאבים.


3) ויטמין D

כאבי גב כרוניים יכולים להיות סימפטום של חוסר בויטמין D. ויטמין D נמצא בדגים בעלי עצמות קטנות, חלב מועשר ודגני בוקר, ומתקבל מחשיפה לשמש.

חוקרים הסיקו שכל האנשים בעלי כאבי שרירים ושלד לא-ספציפיים צריכים להיבדק בנוגע לחוסר בויטמין D.

4) תרפיה במוסיקה

תרפיה במוסיקה היא תרפיה טבעית שעלותה נמוכה, ונמצא שהיא מפחיתה את המוגבלות, החרדה והדיכאון הקשורים בכאבים כרוניים.

מחקר העריך את ההשפעה של תרפיה במוסיקה בפציינטים בעלי כאבי גב המאושפזים בבית חולים. 65 פציינטים חולקו לשתי קבוצות באקראי. קבוצה אחת קיבלה כל חודשים פיזיותרפיה וכן 4 מפגשי תרפיה במוסיקה, וקבוצה שניה קיבלה רק פיזיותרפיה.

התרפיה במוסיקה הורידה משמעותית את המגבלה, החרדה והדיכאון. למוסיקה היתה השפעה מיידית על הפחתת הכאב, למרות שהתוצאות לא היו משמעותיות מבחינה סטטיסטית.


5) ויטמין B12

נמצא שויטמין B12 מקל על כאבי גב תחתון. אנשים שקיבלו ויטמין B12 הראו ירידה משמעותית
בכאב ובמוגבלות. הם גם השתמשו בפחות תרופות משככות כאבים מאשר קבוצת הפלסבו.

מלבד כאב, סימפטומים אחרים של מחסור בוויטמין B12 הם: קהות (חוסר תחושה), עקצוץ, אי-שקט, ליקוי מתון בזיכרון ודיכאון.
 

6) מגנזיום

מגנזיום הוא המינרל ששכיחותו בגוף היא במקום הרביעי. הוא מעורב בלמעלה מ-300 תגובות ביוכימיות בגוף.

מחקר גרמני מצא, שתוספים מינרליים הגדילו את רמות המגנזיום התוך-תאי ב-11%, והוא היה קשור עם ירידה בתסמיני כאב ב-76 מתוך 82 אנשים בעלי כאבי גב תחתון כרוניים.
 

7) קליפת עץ הערבה

הגזע של עץ הערבה הלבנה הוא בעל תכונות משככות כאבים בדומה לאספירין. רכיב בגזע של ערבה לבנה, הנקרא סליצין מומר בגוף לחומצה סליצילית (גם אספירין מומר בגוף לחומצה סליצילית כשהוא נכנס לגוף). מאמינים כי חומצה סליצילית היא המרכיב הפעיל שמקל על כאבים ועל דלקת.
 
 

8) יוגה לכאבי גב

יוגה יוצרת איזון בגוף באמצעות תנוחות שונות שמפתחות גמישות וחוזק.

מחקר שהשווה יוגה, תרגילי התעמלות רגילים ושימוש בספר לטיפול עצמי, עבור אנשים בעלי כאבי גב תחתון כרוניים, גילה שתפקוד הגב לאחר 12 שבועות בקבוצת היוגה היה טוב יותר מאשר בקבוצות הספר ובקבוצת תרגילי ההתעמלות. למרות שלא היו הבדלים בסימפטומים לאחר 12 שבועות, הרי לאחר 26 שבועות, קבוצת היוגה עלתה על קבוצת הספר.
 

9) תרפיית Bowen

תרפיית Bowen היא סוג של עבודה גופנית שפותחה באוסטרליה על-ידי האוסטיאופת טום באואן (1916-1982). תרפיית Bowen נפוצה יותר באוסטרליה ובאירופה, אך הפופולריות שלה גדֵלה בצפון אמריקה.

תרפיסטים בשיטת Bowen משתמשים בסדרת "תנועות" מיוחדות, תוך שימוש באצבעותיהם ובאגודליהם. לרוב, התנועות כוללות משיכת התרפיסט את החלק הרפוי של העור מהשריר, הפעלת לחץ, ולאחר מכן שחרור מהיר של הלחץ.

תנועות אלה מבוצעות על אזורים מדוייקים של שרירים, במקום ששם ממוקמים רצפטורים מיוחדים. דחפים עצביים נשלחים למוח, והתוצאה היא שחרור השרירים והפחתה של כאב.

התנועות אינן מתמשכות – התרפיסט מאפשר ללקוח לנוח לכמה דקות בין כל תנועה ותנועה. טיפול טיפוסי הוא בין 30 עד 40 דקות.
 

10) טכניקות נשימה

נמצא שטכניקות נשימה שנעזרות בקשר שבין המוח לגוף, מפחיתות את הכאב. טכניקות אלה משלבות מודעות גופנית, נשימה, תנועה ומדיטציה. מה שטוב בטכניקות נשימה הוא שניתן לעשותן בעצמך בבית ללא כל עלות.

מחקר אחד השווה 6-8 שבועות (12 מפגשים) של תרפיית נשימה ופיזיותרפיה. הפציינטים השתפרו משמעותית עם תרפיית הנשימה. ההפחתה בכאבי גב תחתון סטנדרטיים, ברמות של כאב ומוגבלות, היו ברי השוואה לכזו שנבעה מפיזיותרפיה ממושכת באיכות גבוהה. תרפיית הנשימה נמצאה בטוחה. תועלות אחרות של תרפיית נשימה היו שיפור במיומנויות התמודדות, ותובנות חדשות להשפעה שיש ללחץ על הגוף.


11) תראפיית מסאג`

אצל אנשים רבים, כשיש להם כאבי גב, הדבר הראשון שהם חושבים עליו הוא מסאג`. מחקרים מצאו שמסאג` יכול להיות יעיל עבור כאבים תת-אקוטיים ועבור כאבים כרוניים. נמצא גם שמסאג` מפחית את החרדה והדיכאון הקשורים לכאבים כרוניים. תרפיית המסאג` היא התרפייה הפופולרית ביותר עבור כאבי גב תחתון במהלך ההריון.
 

12) כירופרקטיקה

כאבי גב הם אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים הולכים לכירופרקטור. רופאי כירופרקטיקה משתמשים בתפעול כירופרקטי של עמוד השדרה כדי לשמר את ניידות המפרקים. הם מפעילים באופן ידני כוח מבוקר על המפרקים שנעשו מוגבלים על-ידי פגיעות בשרירים, מתיחות, דלקת וכאב. מאמינים שהתפעול מקל על הכאבים ועל מתיחות השרירים ומעודד ריפוי.
 

13) שיטת אלכסנדר

שיטת אלכסנדר מלמדת אנשים לשפר את היציבה שלהם ולהיגמל מהרגלים רעים כגון עמידה בכתפיים שמוטות, שיכולה להוביל לכאבים, למתיחות בשרירים, ולירידה בניידות. טכניקה זו פותחה על-ידי Frederick Matthias Alexander (1869-1955), שחקן אוסטרלי שלמד כיצד לתקן צרידות בקולו על-ידי שיפור היציבה שלו.
 

14) פרולותרפיה (prolotherapy)

פרולותרפיה (prolotherapy) מתייחסת לרצועות פגועות (רצועות של רקמת חיבור שעוזרות לעצמות להישאר צמודות זו לזו) כדי להקל על כאבים כרוניים בשלד ובשרירים.

איך זה עובד? גידים ורצועות בגב בדרך כלל לא נרפאים לחלוטין לאחר פגיעה. עצמות עמוד השידרה נעשות פחות יציבות, וזה יכול להוביל לכאבים כרוניים.

פרולותרפיה כוללת הזרקה של תמיסה נוזלית לתוך רקמות רכות כגון רצועות וגידים. דבר זה מפעיל דלקת מקומית ומפעיל את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף, שמתקנת את הרקמות הרכות המוחלשות ומקלה על הכאבים. שלא כמו תרופות, פרולותרפיה נחשבת כמתייחסת לבעייה המונחת ביסוד הכאבים.


15) בלנאותרפיה (balneotherapy)

בַּלְנֵאותרפיה ׁ(טיפול במרחצאות) היא אחת מהתרפיות הוותיקות ביותר להקלה על כאבים. המונח
`balneo` בא מהמילה הלטינית balneum, שפירושה אמבטיה. בלנאותרפיה היא צורה של הידרותרפיה (ריפוי במים) שכוללת רחצה במים מינרליים או במים חמים.

את מלחי ים המלח ומלחי אמבט אחרים המכילים גופרית, ניתן למצוא בספא, בחנויות למזון בריאות ובאופן מקוון.

לאנשים בעלי בעיות לב אסור להשתמש בבלנאותרפיה, אלא רק תחת השגחה של המטפל העיקרי שלהם.


 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל