הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
רמרון תופעות לוואי ואזהרות
 

רמרון : תופעות לוואי ואזהרות

רמרון הוא שם מסחרי של מירטאזאפין Mirtazapine, תרופה נגד דיכאון ששייכת לקבוצת תרופות שנקראת נוגדי דיכאון טטראציקליים עם תופעות לוואי רבות וסיכון לתלות. רמרון מעוידת לצורך טיפול בדיכאון.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של רמרון כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של רמרון הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של רמרון, בזמן השימוש בה עלולות להופיע תופעות לוואי, כגון: יובש בפה, עצירות, סחרחורת, נמנום, עליה בתיאבון ועליה במשקל, כאב ראש, אדישות, רעד או צמרמורת, בחילה, שלשול, הקאה, פריחה כאב במפרקים או בשרירים, כאב גב, תחושת
סחרחורת או עילפון במעבר פתאומי לעמידה, עייפות, חלומות מוחשיים, בלבול, תחושת חרדה,
בעיות בשינה, תחושה בלתי רגילה בעור (צריבה, עקצוץ), חוסר מנוחה ברגליים, עלפון, חוסר תחושה בפה, לחץ דם נמוך, סיוטי לילה, אי שקט, הזיות, דחף לנוע, התכווצות שרירים, תחושה לא רגילה בפה, התנפחות של הפה, תת נתרן בדם (היפונתרמיה).

תופעות לוואי של רמרון המחייבות התייחסות מיוחדת

אין להשתמש ברמרון מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול:

ישנם מספר תופעות לוואי של רמרון פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים אלה כוללות, אך אינן מוגבלות ל: תגובה אלרגית הכוללת לדוגמא התנפחות השפתיים, הפנים והלשון, קשיי נשימה, הרגשת עילפון, פריחה, נפיחות ברגליים או בקרסוליים, עוויתות, רעד; מקרים של חום, כאב גרון, פצעים בפה או סימנים אחרים של דלקת; צהבת.

יש לפנות לרופא מיד אם רמרון גרם לסינדרום סרוטונין, היכול להתבטא בשינויים במצב הנפשי (כגון: עצבנות יתר, הזיות, תרדמת, בלבול, חרדה, בעיות שינה, הזעה), אי-יציבות אוטונומית (כגון: קצב לב מהיר, לחץ דם בלתי יציב, היפרתרמיה, רעידות), ליקויים נוירו-מוסקולריים (כגון: היפר-פלקסיה, חוסר קואורדינציה, נוקשות, רפלקסים מוגברים, עוויתות שרירים, כאבי מפרקים, כאבי גב) ו/או תסמינים של מערכת העיכול (כגון: בחילה, הקאה, שלשול).

לפנות לרופא מייד במקרה של התקפי פרכוסים, שינויים בלחץ דם, עלייה בקצב הלב, כאב בחזה, דפיקות לב, תנויות לא רצוניות, עיוות, קשיות שרירים, בעיות בהליכה או בקואורדינציה, חוסר מנוחה, עצבנות, עוינות, תוקפנות או פרנויה, דפרסונליזציה, הזיות, חלומות מוזרים, תחושת עקצוץ או חוסר תחושה, אובדן זכרון, הצהבת העור, או לובן העין העלולים להיגרם מעלייה ברמת אנזימי כבד, שינויים ברמת הסוכר בדם, שינוייםבתדירות מתן שתן, רעד או הזעה, החמרה בפסוריאזיס, חרדה או דיכאון, התנהגות או מחשבות אבדניות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של רמרון

אזהרות על נטילת רמרון

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון

רמרון  אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ובמתבגרים מתחת לגיל 18 . בנוסף, עליך
לדעת כי בילדים ובמתבגרים מתחת לגיל 18 , אשר לקחו תרופות מקבוצה זו (הכוללת רמרון),
נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון ניסיון התאבדות, מחשבות אובדניות ועוינות (בעיקר
אגרסיביות, התנגדות וכעס)
. למרות זאת הרופא שלך יכול לרשום לך רמרון כאשר הוא
חושב שזה לטובתך. אם הרופא רשם לך את רמרון ואת/ה מעוניין לשוחח איתו- פנה/י
חזרה לרופא. במטופלים ברמרון מתחת לגיל - 18 עליך לדווח לרופא באם אחת מתופעות
הלוואי המוזכרות לעיל מתפתחת או מחמירה. כמו כן, לא נבדקו עדין השפעות בשימוש לטווח
ארוך ברמרון בקבוצת גיל זו בכל הקשור לגדילה, בגרות מינית והתפתחות לימודית
והתנהגו
תית.

נטילת רמרון בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים ברמרון כאשר המטופלת הינה מניקה או בהריון. שימוש ברמרון עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית רמרון עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון (הכוללות רמרון) עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת רמרון עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה  של רמרון על חיי היום יום

רמרון עלולה להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות מורכבות הדורשות מיומנויות מוטוריות. לכן, מומלץ לקחת קצת זמן כדי להכיר כיצד רמרון משפיע עליך קודם עושה כל פעילויות הדורשות ריכוז מנטלי או מוטורי (כגון נסיעה במכונית או הפעלת מכונות). אין לשתות יינות או משקאות אלכוהוליים בתקופת הטיפול עם התרופה.

רמרון: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת רמרון, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור מירו Miro , מירטאזאפין טבע Mirtazapine Teva  שהינם שמות מסחריים אחרים של מרטאזאפין Mirtazapine  ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום רמרון:

רמרון או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ובטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לקבלת מידע נוסף על טיפול בדיכאון, חרדות והפרעות שינה בעזרת אלפא-סטים לחצו כאן

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת רמרון או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות רמרון ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:

עלון לצרכן

עלון לרופא

 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל