הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
ויאפקס תופעות לוואי ואזהרות

 

ויאפקס : תופעות לוואי ואזהרות

 ויאפקס Viepax הוא שם מסחרי של וונלפקסין Venlafaxine, תרופה נגד דיכאון ששייכת למשפחת תרופות שנקראת SNRI - מעכבי ספיגת סרוטונין ונוראפינפרין עם תופעות לוואי רבות וסיכון לתלות. ויאפקס מעוידת לצורך טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה כללית וטיפול בחרדה חברתית.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של ויאפקס כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של ויאפקס הנפוצות ביותר

 בנוסף לפעילות הרצויה של ויאפקס בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון:  הרגשת חולי, עצירות, כאבי ראש, עייפות או חולשה יוצאת דופן, סחרחורת, יובש בפה, הפרעות שינה, עצבנות, שינויים בתפקוד מיני, שינויים בתאבון, שלשול, אי נוחות במערכת העיכול, בחילה והקעות, ירידה או עלייה במשקל, נמלול, רעד, חום, חלומות חריגים, כאבים בשרירים/מפרקים, מתן שתן תקוף, שינויים במחזור הווסת, טשטוש ראייה, טנטון (צילצולים באוזניים), שינויים ברמת הכולסטרול בדם, חריקת שיניים, הזיות, קישי במתן שתן, רגישות של עור בחשיפה לשמש, נשירת שיער חריגה, שינוי בחוש טעם, אובדן שווי משקל, קושי בדיבור, ייצור חריג של חלב אם, סימנים של הפטיטיס כגון גירוד, הצהבת העור ולובן העיניים, שתן כהה, סימפטומים דמויי שפעת, עלייה בלחץ הדם או שינויים ברמת אנזימי כבד או נתרן בדם.

תופעות לוואי של ויאפקס המחייבות התייחסות מיוחדת

ישנם מספר תופעות לוואי של ויאפקס פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לפנות לרופא המטפל מיד עם הופעת תסמינים אלה שכוללות, אך אינן מוגבלות ל: סימפטומים של אלרגיה כגון: פריחה חמורה שעלולה להוביל לקילוף העור, נפיחות של פנים ולשון, עוויתות, רגישות חמורה או חולשה קשיחות של שרירים, שינויים במצז הצואה, כאב בטן או גב חמור העלול לרמז על בעיה אפשרית במעיים, כבד או לבלב, חום המלווה בקשיון שרירים, בלבול, חרדה, הזעה, קפיצות שרירים לא רצוניות, הרגשת אופוריה, נמנום, תנועות עיניים מהירה, וממושכת, חוסר מנוחה, דימום יוצא דופן, מניה, דופק מהיר או לא סדיר, הסמקה, עילפון.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של ויאפקס


אזהרות על נטילת ויאפקס

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נגד דיכאון

בזמן נטילת ויאפקס מומלץ כי המטופלים ובני משפחותיהם יעקבו אחרי שינויים התנהגותיים כגון: הגברת הדיכאון, מחשבות אובדניות, תוקפנות וכדומה. במידה וחלו שינויים כאלה יש לפנות מיידית לרופא. יש להקפיד הקפדה יתרה על המלצה זאת במטופלים צעירים בגילאי 18-24. מידע מניסויים רפואיים מראה כי בוגרים צעירים, במיוחד אלו הסובלים מדיכאון, עלולים להיות בסיכון גבוה יותר להתנהגות אובדנית כולל ניסיונות התאבדות כאשר הינם מטופלים בויאפקס. מירב ניסיונות ההתאבדות בניסוים הרפואיים בדיכאון היו בחולים בני 18 עד 30 שנים. בילדים ובמתבגרים ובמבוגרים צעירים עד גיל 24 אשר לקחו תרופות נגד דיכאון כולל ויאפקס - נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון: ניסיון התאבדות,מחשבות אבדניות ועוינות. ויאפקס אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 . בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 אשר לקחו ויאפקס, נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון ניסיון התאבדות, מחשבות אובדניות ועוינות. יש לדווח לרופא אם הופיעו חלק מתופעות הלוואי שפורטו או שהן הוחמרו .

נטילת ויאפקס בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים בויאפקס כאשר המטופלת הינה בהריון או מיניקה אלא אם כן התיעצה עם הרופא ודנה עמו בסיכון לעומת התועלת בלקיחת ויאפקס .שימוש בויאפקס עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק. ויאפקס עובר דרך חלב האם.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית ויאפקס עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נגדת דיכאון עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת ויאפקס עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נגד דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה של ויאפקס על חיי היום יום

השימוש בתרופה זו עלול לפגום בערנות ועל כן מחייב זהירות בנהיגה ברכב, בהפעלת מכונות מסוכנות ובכל פעילות המחייבת ערנות. באשר לילדים, יש להזהירם מרכיבה על אופניים או ממשחקים בקרבת הכביש וכדומה. אין לשתות יינות או משקאות חריפים בתקופת הטיפול עם התרופה.

ויאפקס: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת ויאפקס, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון סחרחורות, דכאונות ועצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, סיוטים, שילשולים, תשישות, דיספוריה, הזיעת יתר, הקעות, רעד, בחילות, בילבול, היפומניה, תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), נדודי שינה ולטרגיה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור וונלה Venla, ונלפאקסין טבע Venlafaxine Teva ועבור אפקסור Efexor, שהינם שמות מסחריים אחרים של ונלפאקסין Venlafaxine ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום ויאפקס:

ויאפקס או תרופות נגד דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ו בטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים


לתשומת לבכם,
 יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת ויאפקס או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות ויאפקס ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות - עלון לצרכן

 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל