הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
איקסל תופעות לוואי ואזהרות
 

איקסל : תופעות לוואי ואזהרות

איקסל Ixel הוא שם מסחרי של מילנציפראן Milnacipran, תרופה נגד דיכאון ששייכת למשפחת תרופות שנקראת SNRI - מעכבי ספיגת סרוטונין ונוראפינפרין עם תופעות לוואי רבות וסיכון לתלות. איקסל מעוידת לצורך טיפול במקרה דיכאון במבוגרים.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של איקסל כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של איקסל הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של איקסל בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון:  יובש בפה, עצירות, בחילה, הקאות, הרגשת חום, כאב ראש, חרדה, סחרחורת, כאב בטן, רעד קל, הזעת יתר, דפיקות לב מהירות, עצבנות, כאב במתן שתן, פריחה או גרד בעור, עייפות או חולשה יוצאת דופן, שינויים בתפקוד מיני, שינויים בתאבון, שלשול, אי נוחות במערכת העיכול, נמלול, רעד, חום, חלומות חריגים, כאבים בשרירים/מפרקים, שינויים במחזור הווסת, טשטוש ראייה, חריקת שיניים, הזיות, רגישות של עור בחשיפה לשמש, נשירת שיער חריגה, שינוי בחוש טעם, אובדן שווי משקל, קושי בדיבור, ייצור חריג של חלב אם, סימנים של הפטיטיס כגון גירוד, הצהבת העור ולובן העיניים, שתן כהה, סימפטומים דמויי שפעת, עלייה בלחץ הדם או שינויים ברמת אנזימי כבד או נתרן בדם.

תופעות לוואי של איקסל המחייבות התייחסות מיוחדת

ישנם מספר תופעות לוואי של איקסל פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לפנות לרופא המטפל מיד עם הופעת תסמינים אלה שכוללות, אך אינן מוגבלות ל: מניה מוחלטת, סינדרום סרוטונינרגי שמתבטא בבלבול, רעד או קשיחות, יתר או תת לחץ דם, שלשול, או היפראקטיביות, עיכוב פסיכומוטורי, שינוי מצב רוח. סימפטומים של אלרגיה כגון: פריחה חמורה שעלולה להוביל לקילוף העור, נפיחות של פנים ולשון, עוויתות, רגישות חמורה או חולשה קשיחות של שרירים, שינויים במצז הצואה, כאב בטן או גב חמור העלול לרמז על בעיה אפשרית במעיים, כבד או לבלב, חום המלווה בקשיון שרירים, בלבול, חרדה, הזעה, קפיצות שרירים לא רצוניות, הרגשת אופוריה, נמנום, תנועות עיניים מהירה, וממושכת, חוסר מנוחה, דימום יוצא דופן, מניה, דופק מהיר או לא סדיר, הסמקה, עילפון.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של איקסל


אזהרות על נטילת איקסל

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נגד דיכאון

בזמן נטילת איקסל מומלץ כי המטופלים ובני משפחותיהם יעקבו אחרי שינויים התנהגותיים כגון: הגברת הדיכאון, מחשבות אובדניות, תוקפנות וכדומה. במידה וחלו שינויים כאלה יש לפנות מיידית לרופא. יש להקפיד הקפדה יתרה על המלצה זאת במטופלים צעירים בגילאי 18-24. מידע מניסויים רפואיים מראה כי בוגרים צעירים, במיוחד אלו הסובלים מדיכאון, עלולים להיות בסיכון גבוה יותר להתנהגות אובדנית כולל ניסיונות התאבדות כאשר הינם מטופלים באיקסל. מירב ניסיונות ההתאבדות בניסוים הרפואיים בדיכאון היו בחולים בני 18 עד 30 שנים. בילדים ובמתבגרים ובמבוגרים צעירים עד גיל 24 אשר לקחו תרופות נגד דיכאון כולל איקסל - נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון: ניסיון התאבדות,מחשבות אבדניות ועוינות. איקסל אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 . בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 אשר לקחו איקסל, נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון ניסיון התאבדות, מחשבות אובדניות ועוינות. יש לדווח לרופא אם הופיעו חלק מתופעות הלוואי שפורטו או שהן הוחמרו .

נטילת איקסל בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים באיקסל כאשר המטופלת הינה בהריון או מיניקה אלא אם כן התיעצה עם הרופא ודנה עמו בסיכון לעומת התועלת בלקיחת איקסל .שימוש באיקסל עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק. איקסל עובר דרך חלב האם.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית איקסל עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נגדת דיכאון עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת איקסל עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נגד דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה של איקסל על חיי היום יום

השימוש בתרופה זו עלול לפגום ביכולת מנטלית ופיזיקלית ועל-כן מחייב זהירות בנהיגה ברכב, בהפעלת מכונות מסוכנות ובכל פעילות המחייבת ערנות. אין לשתות יינות או משקאות חריפים בתקופת הטיפול עם התרופה.

איקסל: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת איקסל, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון סחרחורות, דכאונות ועצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, סיוטים, שילשולים, תשישות, דיספוריה, הזיעת יתר, הקעות, רעד, בחילות, בילבול, היפומניה, תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), נדודי שינה ולטרגיה.

אלטרנטיבה במקום איקסל:

איקסל או תרופות נגד דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ו בטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת איקסל או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות איקסל ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:
 
עלון לצרכן

עלון לרופא
 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל