הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
סימבלטה תופעות לוואי ואזהרות

 

סימבלטה : תופעות לוואי ואזהרות

סימבלטה Cymbalta הוא שם מסחרי של דולוקסטין Duloxetine, תרופה נוגד דיכאון ששייך למשפחת תרופות שנקראת SNRI - מעכבי ספיג חוזרת של סרוטונין ונוראפינפרין עם תופעות לוואי רבות וסיכון להתמכרות. סימבלטה מעוידת לצורך טיפול בדיכאון, טיפול בכאב ניורופתי הקשור לניורופתיה סוכרתית היקפית, טיפול בחרדה כללית, טיפול בפיברומיאלגיה.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של סימבלטה כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של סימבלטה הנפוצות ביותר

 בנוסף לפעילות הרצויה של סימבלטה בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון:  כאב ראש, בחילה, יובש בפה, עצירות, ישנוניות, סחרחורת והפרעות בשינה, טשטוש ראיה, נמנום, שלשול, הקאות, הפרעות במערכת העיכול, פריחה, עייפות, רעד, ירידה בתאבון, ירידה במשקל, עליה במשקל, חרדה, אי שקט, דפיקות לב, פיהוקים, עליה באנזימי כבד, הזעת יתר, הזעות לילה, הזיות, חולשה, גלי חום, הסמקה, יתר לחץ דם, כאבים בחזה, תחושת נימול, התכווצות או כאב שרירים, צלצול באיזניים, שינויים בתפקוד מיני, קושי בתחילת מתן השתן.

תופעות לוואי של סימבלטה המחייבות התייחסות מיוחדת

ישנם מספר תופעות לוואי של סימבלטה פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים אלה. אלה כוללות, אך אינן מוגבלות ל: חלומות משונים, שינוי בחוש הטעם, שינוים בראיה, כאב בחזה, עצירות, שיעול, שינוים בתאבון, ירידה בריכוז, כאב בטן, רגישות לאור השמש, ליקויים בתפקוד כבד, הפטיטיס (דלקת כבד), עוויתות, זקפה ממושכת, קוצר נשימה, כאב גרון, בעיות הקשורות לריאות, נשירת שיער, דימומים בלתי מוסברים, רמת נתרן נמוכה בדם, סחרחורת במעבר משכיבה או ישיבה לעמידה, מחשבות או התנהגות אובדנית, התקפות חרדה, עוינות או תוקפנות, עיסוק בפעילות יוצאת דופן או מסוכנת, חוסר מנוחה או חוסר יכולת לשבת בשקט, התרוממות רוח קיצונית או תחושה של אושר שיכולים להפוך הלוך וחזור למצב רוח מדוכא או עצוב, שינויים יוצאי דופן בהתנהגות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של סימבלטה


אזהרות על נטילת סימבלטה

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון

סימבלטה אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18. בחלק מהילדים, המתבגרים והבוגרים הצעירים אשר לקחו סימבלטה נצפתה עליה במחשבות ובמעשים אובדניים, בעקר בתחילת הטיפול. מומלץ כי המטופלים ובני משפחותיהם יעקבו אחר שינויים במצב הרוח ובהתנהגות כגון: הגברת הדיכאון או החרדה ו/או הופעה של מחשבות אובדניות, חוסר מנוחה, תוקפנות או הפרעות בשינה, במיוחד בתחילת הטיפול או כאשר המינון של סימבלטה משתנה. במידה וחלו שינויים כגון אלה, יש לפנות מיידית לרופא. יש להקפיד הקפדת יתרה על המלצה זאת במטופלים צעירים בגילאים 18-24. אין נתונים לגבי השפעות ארוכות תטווך מהיבט הבטיחות ביחס לגדילה והתפתחות, התבגרות, התנהגות קוגניטיבית והתפתחות התנהגותית בילדים ומתבגרים.

 נטילת סימבלטה בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים בסימבלטה כאשר המטופלת הינה בהריון או מיניקה אלא אם כן התיעצה עם הרופא ודנה עמו בסיכון לעומת התועלת בלקיחת סימבלטה .שימוש בסימבלטה עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק. סימבלטה עובר דרך חלב האם.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית סימבלטה עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת סימבלטה עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות: חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה של סימבלטה על חיי היום יום

סימבלטה עלולה להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות מורכבות הדורשות מיומנויות מוטוריות. השימוש בסימבלטה עלול לפגום בעירנות ועל כן מחייב זהירות בנהיגה ברכב, בהפעלת מכונות מסוכנת ובכל פעילת המחייבת עירנות.

סימבלטה: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת סימבלטה, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור יינטריב Yentreve  שהינו שם מסחרי אחר של דולוקסטין Duloxetine ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום סימבלטה:

סימבלטה או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ו בטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת סימבלטה או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות סימבלטה ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:

אלון לצרכן

אלון לרופא 
 

 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל