הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
זיבן תופעות לוואי ואזהרות

 

זיבן : תופעות לוואי ואזהרות

זיבן הוא שם מסחרי של בופרופיון Bupropion, תרופה נגד דיכאון ששייכת לקבוצת תרופות שנקראת מעקב  סלקטיבי של קליטה חוזרת של קטכולאמינים (נוראדרנלין ודופאמין) עם תופעות לוואי רבות וסיכון להתמכרות. זיבן מותווה לטיפול בהפסקת העישון במסגרת תוכנית תמיכה כוללת להפסקת העישון.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של זיבן כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של זיבן הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של זיבן בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון: יובש בפה, טשטוש ראייה, כאבי ראש, עצירות, שלשול, בחילה, הקאה, חרדה,עצבנות, חוסר שינה, שינוים בתאבון, סחרחורות, קושי בהרדמות, הזעת יתר, עייפות, פיהוקים, השתנה מרובה או קושי במתן שתן, ירידה בתפקוד מיני, הזיות, רעידות, הפרעת ריכוז, כאב בטן, צלצולים באוזניים, הפרעות בטעם, הרגשת סומק בפה, הפרעות בקצב לב, כאב בחזה, אובדן תאבון.

תופעות לוואי של זיבן המחייבות התייחסות מיוחדת

אין להשתמש בזיבן מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול:

אם הנך מכור לאלכוהול, הנך חולה סוכרת (המטופל בתרופות לסוכרת) או אם עברת חבלת או פגיעת ראש קשה או אם אתה נוטל תרופות מסוימות – הנך נמצא בסיכון גבוה יותר לסבול מהתקפי פרכוסים. אם חווית פרכוס, הפסק את הטיפול ופנה לרופא מיד.

ישנם מספר תופעות לוואי של זיבן פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים אלה כוללות, אך אינן מוגבלות ל: תגובה אלרגית המתבטאת באודם בעור או פריחה או חרלת, במיוחד אם מופיעה עם רגישות או כאב בפה או בעיניים, אובדן הכרה, התמוטטות, כאבי מפרקים, כאבי שרירים, קשיי נשימה, צפצופים, התנפחות של העפעפיים, שפתיים או לשון.

לפנות לרופא מייד במקרה של התקפי פרכוסים, שינויים בלחץ דם, עלייה בקצב הלב, כאב בחזה, דפיקות לב, תנויות לא רצוניות, עיוות, קשיות שרירים, בעיות בהליכה או בקואורדינציה, חוסר מנוחה, עצבנות, עוינות, תוקפנות או פרנויה, דפרסונליזציה, הזיות, חלומות מוזרים, תחושת עקצוץ או חוסר תחושה, אובדן זכרון, הצהבת העור, או לובן העין העלולים להיגרם מעלייה ברמת אנזימי כבד, שינויים ברמת הסוכר בדם, שינוייםבתדירות מתן שתן, רעד או הזעה, החמרה בפסוריאזיס, חרדה או דיכאון (גם התנהגות או מחשבות אבדניות.
סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון                             

זיבן אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל 18. תרופות נוגדות דיכאון (כולל זיבן) עלולות להעלות את הסיכון של ומחשבות אובדניות או התנהגות אובדנית אצל ילדים, נוער, ומבוגרים. לכן, אם מבחינים בשינויים כלשהם בתסמינים או תסמינים חדשים תוך נטילת זיבן, יש לדבר עם הרופא המטפל באופן מיידי. חלק מהתופעות הללו של זיבן עשויים לכלול חרדה, עוינות, עצבנות, אי שקט, הזיות, היפראקטיביות קיצונית, ומחשבות אובדניות או התנהגות אובדנית.

נטילת זיבן בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים בזיבן כאשר המטופלת הינה מניקה או בהריון אלא אם כן התיעצה עם הרופא ודנה עמו בסיכון לעומת התועלת בלקיחת זיבן .שימוש בזיבן עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית זיבן עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת זיבן עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה  של זיבן על חיי היום יום

זיבן עלולה להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות מורכבות הדורשות מיומנויות מוטוריות. לכן, מומלץ לקחת קצת זמן כדי להכיר כיצד זיבן משפיע עליך קודם עושה כל פעילויות הדורשות ריכוז מנטלי או מוטורי (כגון נסיעה במכונית או הפעלת מכונות). אין לשתות יינות או משקאות אלכוהוליים בתקופת הטיפול עם התרופה.

זיבן: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת זיבן, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור וולבוטרין Wellbutrin  שהינו שם מסחרי אחר של בופרופיון Bupropion  ומכיל אותו חומר פעיל. 

 אלטרנטיבה במקום זיבן:

זיבן או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ובטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים


לתשומת לבכם,
 יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת זיבן או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות זיבן ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:
 
עלון לצרכן
 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל