הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
מירו תופעות לוואי ואזהרות

 

מירו : תופעות לוואי ואזהרות

מירו הוא שם מסחרי של מירטאזאפין Mirtazapine, תרופה נגד דיכאון ששייכת לקבוצת תרופות שנקראת נוגדי דיכאון טטראציקליים עם תופעות לוואי רבות וסכיון להתמכרות. מירו מעוידת לצורך טיפול בדיכאון.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של מירו כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של מירו הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של מירו בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון: יובש בפה, כאבי ראש, עצירות, שלשול, בחילה, הקאה, חרדה,עצבנות, נמנום, סחרחורות, קושי בהרדמות, הזעת יתר, עייפות, פיהוקים, ירידה בתפקוד מיני, עלייה בתאבון ועלייה במשקל.

תופעות לוואי של מירו המחייבות התייחסות מיוחדת

אין להשתמש במירו מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול:

ישנם מספר תופעות לוואי של מירו פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים אלה כוללות, אך אינן מוגבלות ל: תגובה אלרגית הכוללת לדוגמא התנפחות השפתיים, הפנים והלשון, קשיי נשימה, הרגשת עילפון, פריחה, נפיחות ברגליים או בקרסוליים, עוויתות, רעד; מקרים של חום, כאב גרון, פצעים בפה או סימנים אחרים של דלקת; צהבת.

יש לפנות לרופא מיד אם מירו גרם לסינדרום סרוטונין, היכול להתבטא בשינויים במצב הנפשי (כגון: עצבנות יתר, הזיות, תרדמת, בלבול, חרדה, בעיות שינה, הזעה), אי-יציבות אוטונומית (כגון: קצב לב מהיר, לחץ דם בלתי יציב, היפרתרמיה, רעידות), ליקויים נוירו-מוסקולריים (כגון: היפר-פלקסיה, חוסר קואורדינציה, נוקשות, רפלקסים מוגברים, עוויתות שרירים, כאבי מפרקים, כאבי גב) ו/או תסמינים של מערכת העיכול (כגון: בחילה, הקאה, שלשול).

דווחו מקרים של תגובות עור  חמורות, כולל סימפטום סטיבנס ג`ונסון, דרמטיטיס, אדמומיות ו-
Toxic Epidermal Necrolysis.

לפנות לרופא מייד במקרה של התקפי פרכוסים, שינויים בלחץ דם, עלייה בקצב הלב, כאב בחזה, דפיקות לב, תנויות לא רצוניות, עיוות, קשיות שרירים, בעיות בהליכה או בקואורדינציה, חוסר מנוחה, עצבנות, עוינות, תוקפנות או פרנויה, דפרסונליזציה, הזיות, חלומות מוזרים, תחושת עקצוץ או חוסר תחושה, אובדן זכרון, הצהבת העור, או לובן העין העלולים להיגרם מעלייה ברמת אנזימי כבד, שינויים ברמת הסוכר בדם, שינוייםבתדירות מתן שתן, רעד או הזעה, החמרה בפסוריאזיס, חרדה או דיכאון (גם התנהגות או מחשבות אבדניות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של מירו

אזהרות על נטילת מירו

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון

מירו אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל 18. תרופות נוגדות דיכאון (כולל מירו) עלולות להעלות את הסיכון של ומחשבות אובדניות או התנהגות אובדנית אצל ילדים, נוער, ומבוגרים. לכן, אם מבחינים בשינויים כלשהם בתסמינים או תסמינים חדשים תוך נטילת מירו, יש לדבר עם הרופא המטפל באופן מיידי. חלק מהתופעות הללו של מירו עשויים לכלול חרדה, עוינות, עצבנות, אי שקט, הזיות, היפראקטיביות קיצונית, ומחשבות אובדניות או התנהגות אובדנית.

נטילת מירו בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים במירו כאשר המטופלת הינה מניקה או בהריון. שימוש במירו עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית מירו עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון (הכוללות מירו) עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת מירו עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה  של מירו על חיי היום יום

מירו עלולה להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות מורכבות הדורשות מיומנויות מוטוריות. לכן, מומלץ לקחת קצת זמן כדי להכיר כיצד מירו משפיע עליך קודם עושה כל פעילויות הדורשות ריכוז מנטלי או מוטורי (כגון נסיעה במכונית או הפעלת מכונות). אין לשתות יינות או משקאות אלכוהוליים בתקופת הטיפול עם מירו.

מירו: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת מירו, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור רמרון Remeron , ומירטאזאפין טבע Mirtazapine Teva  שהינם שמות מסחריים אחרים של מרטאזאפין Mirtazapine  ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום מירו:

מירו או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ובטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת מירו או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות מירו ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:
 

 

 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל