הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
מירטאזאפין תופעות לוואי ואזהרות

 

מירטאזאפין : תופעות לוואי ואזהרות

מירטאזאפין טבע הוא שם מסחרי של מירטאזאפין Mirtazapine, תרופה נגד דיכאון ששייכת לקבוצת תרופות שנקראת נוגדי דיכאון טטראציקליים עם תופעות לוואי רבות וסיכון לתלות. מירטאזאפין מעוידת לצורך טיפול בדיכאון.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של מירטאזאפין כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של מירטאזאפין הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של מירטאזאפין, בזמן השימוש בה עלולות להופיע תופעות לוואי, כגון: יובש בפה, עצירות, סחרחורת, נמנום, עליה בתיאבון ועליה במשקל, כאב ראש, רעד, או צמרמורת, בחילה, שלשול, הקאה, תחושת סחרחורת או עילפון במעבר פתאומי לעמידה, עייפות, חלומות מוחשיים, בלבול, תחושת חרדה, בעיות בשינה, סיוטי לילה, אי שקט, הזיות, דחף לנוע, התכווצות שרירים, תחושה לא רגילה בפה, התנפחות של הפה, תת נתרן בדם (היפונתרמיה).

תופעות לוואי של מירטאזאפין המחייבות התייחסות מיוחדת

אין להשתמש במירטאזאפין מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול.

ישנם מספר תופעות לוואי של מירטאזאפין פחות נפוצות, אך חמורות יותר.
יש לפנות לרופא מיד אם מירטאזאפין גרם לסינדרום סרוטונין, היכול להתבטא בשינויים במצב הנפשי (כגון: עצבנות, הזיות, תרדמת, בלבול, חרדה, בעיות שינה, הזעה), אי-יציבות אוטונומית (כגון: קצב לב מהיר, לחץ דם בלתי יציב, היפרתרמיה, רעידות), ליקויים נוירו-מוסקולריים (כגון: היפר-פלקסיה, חוסר קואורדינציה, נוקשות, רפלקסים מוגברים, עוויתות שרירים, כאבי מפרקים, כאבי גב) ו/או תסמינים של מערכת העיכול (כגון: בחילה, הקאה, שלשול).

יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים כגון: תגובה אלרגית הכוללת לדוגמא התנפחות השפתיים, הפנים והלשון, קשיי נשימה, הרגשת עילפון, פריחה, נפיחות ברגליים או בקרסוליים, עוויתות, רעד; מקרים של חום, כאב גרון, פצעים בפה או סימנים אחרים של דלקת; צהבת.

לפנות לרופא מייד במקרה של התקפי פרכוסים, שינויים בלחץ דם, עלייה בקצב הלב, כאב בחזה, דפיקות לב, תנויות לא רצוניות, עיוות, קשיות שרירים, בעיות בהליכה או בקואורדינציה, חוסר מנוחה, עצבנות, עוינות, תוקפנות או פרנויה, דפרסונליזציה, הזיות, חלומות מוזרים, תחושת עקצוץ או חוסר תחושה, אובדן זכרון, הצהבת העור, או לובן העין העלולים להיגרם מעלייה ברמת אנזימי כבד, שינויים ברמת הסוכר בדם, שינוייםבתדירות מתן שתן, רעד או הזעה, החמרה בפסוריאזיס, חרדה או דיכאון, התנהגות או מחשבות אבדניות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של מיטראזאפין

אזהרות על נטילת מירטאזאפין

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון

מירטאזאפין  אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ובמתבגרים מתחת לגיל 18 . בנוסף, עליך לדעת כי בילדים ובמתבגרים מתחת לגיל 18 , אשר לקחו תרופות מקבוצה זו (הכוללת מירטאזאפין), נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון ניסיון התאבדות, מחשבות אובדניות ועוינות (בעיקר אגרסיביות, התנגדות וכעס). למרות זאת הרופא שלך יכול לרשום לך מירטאזאפין כאשר הוא חושב שזה לטובתך. אם הרופא רשם לך את מירטאזאפין ואת/ה מעוניין לשוחח איתו- פנה/י חזרה לרופא. במטופלים במירטאזאפין מתחת לגיל - 18 עליך לדווח לרופא באם אחת מתופעות הלוואי המוזכרות לעיל מתפתחת או מחמירה. כמו כן, לא נבדקו עדין השפעות בשימוש לטווח ארוך במירטאזאפין בקבוצת גיל זו בכל הקשור לגדילה, בגרות מינית והתפתחות לימודית והתנהגותית.

נטילת מירטאזאפין בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים במירטאזאפין כאשר המטופלת הינה מניקה או בהריון. שימוש במירטאזאפין עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית מירטאזאפין עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון (הכוללות מירטאזאפין) עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת מירטאזאפין עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות:חום גבוה, עצבנות, הזעה, רפלקסים מוגברים, עליה בקוצב הלב, חוסר שקט, בלבול, רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה, הזעה מוגברת, קושי בהליכה, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה  של מירטאזאפין על חיי היום יום

מירטאזאפין עלולה להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות מורכבות הדורשות מיומנויות מוטוריות. לכן, מומלץ לקחת קצת זמן כדי להכיר כיצד מירטאזאפין משפיע עליך קודם עושה כל פעילויות הדורשות ריכוז מנטלי או מוטורי (כגון נסיעה במכונית או הפעלת מכונות). אין לשתות יינות או משקאות אלכוהוליים בתקופת הטיפול עם התרופה.

מירטאזאפין: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת מירטאזאפין, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור מירו Miro , רמרון Remeron   שהינם שמות מסחריים אחרים של מרטאזאפין Mirtazapine  ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום מירטאזאפין:

מירטאזאפין או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ובטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.


לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת מירטאזאפין או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות מירטאזאפין ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:

עלון לצרכן

 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל