הרשמה   | כניסה

לייעוץ: 1-700-70-00-70

טיפול
בדיכאון
  טיפול בחרדה
ומתח נפשי
  טיפול
בהפרעות שינה
  טיפול
בכאבים
יצירת קשר
חדשות ומבזקים
חנות און ליין
אנאפרניל תופעות לוואי ואזהרות

 

אנאפרניל : תופעות לוואי ואזהרות

אנאפרניל הוא שם מסחרי של קלומיפראמין Clomipramine, תרופה ששייכת לקבוצה נוגדי דיכאון מסוג טריציקליםעם תופעות לוואי רבות וסיכון להתמכרות. אנאפרניל מעוידת לצורך טיפול בדיכאון וטיפול הפרעה טורדנית-כפייתית OCD.

חלק מתופעות הלוואי ואזהרות על השימוש של אנאפרניל כולל מידע מעלון לצרכן הן כדלקמן:

תופעות לוואי של אנאפרניל הנפוצות ביותר

בנוסף לפעילות הרצויה של אנאפרניל, בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון: שילשול, בחילה, טישטוש ראיה, יובש בפה, נמנום, כאב ראש, סחרחורת, חוסר שינה,  חלום בלהות, אי-שקט, חולשה, חרדה, טעם רע בפה או עליה במשקל.

אין להשתמש ב אנאפרניל מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול: אם הניך סובל או סבלת בעבר מליקוי בתיפקוד: מערכת הנשימה (כגון אסטמה), הלב ו/או כלי דם, הכבד, מערכת הדם (כגון קשירה וכו`), הכליה/מערכת השתן, מערכת העיכול (כגון אולקוס)), עיניים (כגון גלאוקומה), בלוטת התריס (תירואיד), בלטת הערמונית, מסוכרת (השימוש ב אנאפרניל עלול לגרום לשינויים (עליה או ירידה) ברמת הסוכר בדם), מאלכוהוליזם, מכפיון ואם הינך מקבל טיפול בחשמל
ECT.

תופעות לוואי של אנאפרניל המחייבות התייחסות מיוחדת

ישנם מספר תופעות לוואי של אנאפרניל פחות נפוצות, אך חמורות יותר. יש לדווח לרופא המטפל על הופעת תסמינים אלה. אלה כוללות, אך אינן מוגבלות ל: חום גבוה והפרעה בהכרה,הפרעה במערכת העצבים המאופיינת על ידי קשיון שרירים,  גירוי או פריחה בעור, חום גבוה מאוד, קושי בבליעה,  עצירות, חסימת מעיים, כאב גרון, הזיות, רעד, כאב עיניים, קושי בדיבור, קשיים בתנועה ו/או קושי בהטלת שתן.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר אודות אלטרנטיבה בטוחה ואמינה, ללא תופעות לוואי של אנאפרניל


אזהרות על נטילת אנאפרניל

סיכון אובדני הקשור לנטילת תרופות נוגדות דיכאון

אנאפרניל אינה מיועדת בדרך כלל לשימוש בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18. יש להקפיד הקפדה יתרה על המלצה זאת במטופלים בגילאי 18-24. בילדים ובמתבגרים ובמבוגרים עד גיל 24 אשר לקחו תרופות נוגדות דיכאון-נצפתה עליה בתופעות לוואי כגון: ניסיון התאבדות, מחשבות אבדניות ועוינות. למרות זאת הרופא שלך יכול לרשום לך תרופה זו כאשר הוא חושב שזה לטובתך. אם הרופא רשם לך את התרופה הזאת ואת/ה מעונין/ת לשוחח איתו, פנה/י חזרה לרופא. 

נטילת אנאפרניל בזמן הריון והנקה

לא מתשתמשים באנאפרניל כאשר המטופלת הינה בהריון או מיניקה אלא אם כן התיעצה עם הרופא ודנה עמו בסיכון לעומת התועלת בלקיחת אנאפרניל .שימוש באנאפרניל עלול להשפיע על מצבו הכללי של תינוק. אנאפרניל עובר דרך חלב האם.

אירועים של מניה

חלק מחולי מניה דפרסיה (הפרעת דו קוטבית) הנוטלית אנאפרניל עלולים להיכנס למצב של מניה. מצב זה מאופיין על ידי שינוי רעיונות מהיר, עליזות מוגזמת ופעילות פיזית מוגברת. במקרים אלו חשוב לפנות לרופא.

תופעות של תסמונת סרוטונין (סרוטונין סינדרום)

תרופות נוגדות דיכאון עלולות לגרום לקבוצה של סימפטומים מסוכנים המכונה תסמונת סרוטונין. נטילת אנאפרניל עם תרופות אחרות שעלולות להשפיע על הסרוטונין יכול להגדיל את הסיכון הזה. אלה כוללות תרופות נוגדות דיכאון אחרות, טריפטאנים (תרופות למיגרנה), ותרופות נוספות. יש ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן מיידי אם יש תסמינים אפשריים של תסמונת סרוטונין, לרבות: חום גבוה,  הזעה, רפלקסים מוגברים, עצבנות,עליה בקוצב הלב, חוסר שקט,  רעד או כיווץ חזק של שרירים אגיטציה, בלבול, תרדמת, הפרעה בתנועות הגוף, בלבול, הזיות, דופק מהיר (טכיקרדיה), הרגשת חולשה,  קושי בהליכה, הזעה מוגברת, שלשול.

במקרה ההתפתחות תסמינים כגון: הפרעות במתן שתן, הצהבת העור והאזור הלבן בעיניים (שהם סימנים לבעיות בתפקוד הכבד), חום גבוע, התקווצויות שרירים יש לפנות לרופא מיד!

השפעה  של אנאפרניל על חיי היום יום

השימוש באנאפרניל עלול לפגום בעירנות ועל כן מחייב זהירות בנהיגה ברכב, בהפעלת מכונות מסוכנות ובכל פעילות המחייבת עירנות. באשר לילדים, יש להזהירם מרכיבה על אופניים או ממשחקים בקרבת הכביש וכדומה. אין לשתות יינות או משקאות חריפים בתקופת הטיפול באנאפרניל.  

אנאפרניל עלולה לגרום לרגישות מיוחדת עם חשיפה לשמש ושיזוף מוגבר; יש על-כן להימנע מחשיפה לשמש ולדאוג  להגנה מתאימה (בגדים ארוכים, כובע, משחות הגנה, וכו`).

אנאפרניל: תופעות גמילה

הפסקה בנטילת אנאפרניל, במיוחד בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה מסוימות, כגון תחושות "הלם חשמלי" (הידוע גם בשם "צמרמורת מוח" ), סחרחורות, דכאונות, עצבנות חריפה, אג`טציה, כאבי ראש, הפרעות שינה, לטרגיה וכן היפומניה.

* יש לציין כי כל תופעות הלוואי והסיכונים הללו תקפים גם עבור מרוניל Maronil  שהינו שם מסחרי אחר של קלומיפראמין Clomipramine ומכילים אותו חומר פעיל. 

אלטרנטיבה במקום אנאפרניל:

אנאפרניל או תרופות נוגדות דיכאון בכלל הן לא האופציה היחידה. בעצם רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

אלפא-סטים הינו מכשיר רפואי המהווה חלופה טבעית, יעילה ובטוחה לטיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה ללא תופעות לוואי או חשש להתמכרות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון הסבר על טיפול בדיכאון, חרדות ונדודי שינה בעזרת מכשירי אלפא-סטים

לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת אנאפרניל או כל טיפול תרופתי פסיכיאטרי אחר!

למידע נוסף אודות אנאפרניל ו תופעות לוואי שלה ממאגר התרופות של משרד הבריאות:
 
 |  דף הבית |  חנות  |  מרפאות  |  מטפלים  |  אודותינו  |  המלצות לקוחות  |  שאלות נפוצות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  מוצרים  |  ALPHA-STIM® 100  |  ALPHA-STIM® PPM  |  ALPHA-STIM® SCS  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה  |  טיפול בהפרעות שינה  |  טיפול בכאבים  |  פרוטוקול מעשי  |  טיפול בהתמכרות  | 
אלפא מד-טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, טיפול בהפרעות שינה, טיפול בכאבים ללא תרופות, תופעות לוואי או התמכרות- www.alpha-med.co.il © כל הזכויות שמורות
Alpha-Med כתובת למשלוח דואר: זלמן שז''ר 16 נתניה, 42493 כתובת המשרד: שד' גיבורי ישראל 5 א', א.ת. פולג, נתניה טלפון: 1-700-70-00-70 פקס: 057-7943701 052-5677240
תכני אתר זה מיועדים למתן מידע בלבד, ואינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, תחליף לייעוץ על ידי מומחה, או תחליף לכל מידע המופיע על גבי תווית, אריזה, או עלון מידע לצרכן של כל מוצר.
לתשומת לבכם, יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי. ט.ל.ח
לצפייה בתקנון האתר»
  Bookmark and Share
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל